W twoim koszyku znajduje się produkt pre-order.
Zamówienie zostanie zrealizowane w późniejszym terminie.
Sprawdź szczegóły w opisie produktu.

King Adz

This is Not Fashion: Streetwear Past, Present and Future

180,00 zł
Darmowa dostawa od 300pln
Ekspresowa wysyłka
30 dni na bezpłatny zwrot z DHL
Bezpieczne płatności
Szczegóły produktu

Oto historia streetwearu. Autorzy King ADZ i Wilma Stone opowiadają o tym, jak ruchy subkulturowe zawładnęły ulicami miast i modą z wyższej półki. Badają także, w jaki sposób ten rewolucyjny, uliczny trend w modzie ewoluował dając wszystkim potężne poczucie przynależności i tożsamości.

Historia rozpoczyna się w 1972 roku w Jersey City w USA, wraz z powstaniem Trash and Vaudeville - pierwszego w historii sklepu z odzieżą uliczną. Podróż obejmuje punk, Ivy League preppies, królów i królowe hip-hopu z Harlemu, ruch dresser/casual zrodzony z brytyjskiej kultury piłkarskiej, scenę skaterów w Kalifornii, hulajnogi Paninari w Mediolanie i wiele innych. To dynamiczne studium przygląda się zarówno głównym markom, takim jak Stüssy, Carhartt, Tommy Hilfiger czy SHUT, jak i współczesnym nowicjuszom z południowoafrykańskich miasteczek czy centrum Seulu. Skupia się również na tym, jak era Internetu zmieniła sposoby sprzedaży i konsumpcji odzieży ulicznej oraz jak ta dziedzina może rozwijać się w przyszłości.

"This is not Fashion. Streetwear Past, Present and Future" to kompletna historia najszybciej rozwijającego się i najbardziej wpływowego ruchu we współczesnej odzieży, wypełniona sylwetkami pionierów branży, rozmowami z kluczowymi postaciami i ponad trzystoma ilustracjami.

Wydawca: Thames&Hudson